Vasúti vonalbezárásokat és jelentős járatritkítást előrevetítő, és a szakszervezetek sztrájkjogait gyakorlatilag megszüntető törvénymódosítását is elfogadta a parlamenti kétharmad

Megosztom

Vitézy Dávid szerint fekete nap ez a magyar közlekedéspolitikában is: Lázár János vasúti vonalbezárásokat és jelentős járatritkítást előrevetítő, és a szakszervezetek sztrájkjogait gyakorlatilag megszüntető törvénymódosítását is elfogadta a parlamenti kétharmad.

„Járatritkítás: a törvény csökkenti a minimális szolgáltatási szintet a törvényjavaslat, így ezen túl már csak napi 2 (azaz kettő!) járatnak kell majd közlekednie:
– a járásközpont és a vármegyeszékhely között,
– a szomszédos vármegyeszékhelyek között, valamint
– Budapest és a vármegyeszékhelyek között.
Miközben manapság már nem csak Ausztriában vagy Németországban, de Csehországban és Lengyelországban is az a cél, hogy óránkénti ütemes menetrend legyen minden főbb relációban, mi visszafelé haladunk ezügyben is. Budapest és a nagyvárosok jelentős része között egyébként ma is megvan az óránkénti ütemes menetrend Magyarországon. Miért nem az óránkénti ütemes menetrendet célozza meg a törvény, miért lépünk vissza abból is, ami már megvan
Vonalbezárás: az is látszik, hogy további vidéki vasútvonalak bezárását készíti elő Lázár János – a 2023-as tíz vonalat érintő vidéki vonalbezárási hullám után. A törvénybe bekerült, hogy csak egyféle közlekedési móddal, a törvény szava járása szerint “a leghatékonyabb közlekedési móddal” látja el a jövőben a közszolgáltatást az állam. Nem is tagadja a törvényjavaslat, hogy ezzel jelentős szolgáltatáscsökkentést készít elő, szó szerint ezt írja: “Nem szűnhet meg olyan vonat és busz közötti párhuzamosság, ahol a párhuzamosság megszüntetése 50%-nál nagyobb mértékű eljutási idő növekedést jelentene.”.
Tehát, ha a vasútvonal bezárása miatt “csak” másfélszeresére nő majd az eljutási idő, az még Lázár Jánosnak, és immár a parlamenti kormánypárti kétharmadnak is rendben van.
Lázár János azt is el szokta mondani, hogy ő az ország legnagyobb munkáltatója és az 57 ezer vasúti és Volán-dolgozót kritizálja bárki, aki az ő kudarcos miniszterségét szóvá teszi. Az első adandó alkalommal azonban hátbaszúrta a MÁV és a Volánbusz dolgozóit, hisz ez a törvény gyakorlatilag lenullázza a közlekedési szakszervezetek sztrájkjogait.
Fekete nap és súlyos szégyen ez a magyar közlekedéspolitikában – és jól mutatja azt is, mennyire őszinte a vidékbarát politika Lázár János részéről. Semennyire. Hisz ezek az intézkedések a vidéki Magyarországot sújtják a legjobban. Most a vidék jön – ez volt Lázár szlogenje a ciklus elején. Ennél rosszabbul nehezen járhatott volna a magyar vidék, mint ezzel a vasútellenes, a vidéki közlekedést leépítő kormányzati politikával.”
 

Lázár János törvényének idézett részei:

A hároméves megállapodás eredeti célja a sztrájk megakadályozása volt.

Erről és a MÁV átalakításáról Lázár János meg is állapodott az aláíró szakszervezetek elnökeivel. Erről Így beszélt az augusztusi Közlekedésinfón maga a miniszter:

Te mint munkavállaló tényleg kérted a hároméves bérmegállapodást?

Mi úgy emlékszünk, hogy az előző hároméves megállapodással is hatalmas veszteséget szenvedtünk el. A vasutasok ennek köszönhetően a jövedelmük harmadát veszítették el, vásárlóerőn mérve!

Miért van az, hogy a befizetett tagdíjért cserébe az aláíró szakszervezetek elnökei meg sem kérdezik a munkavállalókat, de a miniszterrel tárgyalnak és megállapodnak?

Vajon meddig tűri még ezt a megmaradt tagságuk?

Ha valós érdekképviseletet keresel, azt a Korrekt Vasutas Szakszervezetben találod meg!

CSATLAKOZZ!