A honlapunkon megjelent írásokban töretlen aktualitása okán gyakorta vagyunk kénytelenek utalni arra, hogy a MÁV Zrt. kiváló jogi és humán vezetése a birtokon belüliségét rútul kihasználva szakszervezetünket a fizetett talpnyalók, ennélfogva hovatovább nélkülözhetetlen Zoltán és Janó közreműködésével jól távol tartja a MÁV Zrt. VÉT, valamint a Csoportszintű Érdekegyeztető Tanács, az ún. CSÉT üléseiről.
Álláspontunk szerint a MÁV Zrt. hipokrita korifeusai a minél távolabb tartásunk érdekében meglehetősen otrombán, mi több jogellenesen, az Mt. kógens szabályaiba ütköző módon alapították meg, és működtetik a CSÉT-et.
Ugyanis az általános érdekképviseleti jog gyakorlása valamennyi, a munkáltatónál képviselettel rendelkező szakszervezetet, köztük a szakszervezetünket is korlátozás nélkül megilleti.
Ezért a határozott álláspontunk szerint, ha a MÁV Zrt. a magát, valamint a tulajdonában lévő gazdasági társaságokat tömörítő egy új érdekegyeztető fórumot hoz létre, akkor arra a társaságok legalább egyikénél képviselettel rendelkező valamennyi szakszervezetet meg kell hívnia.
Tehát nem válogathat kénye-kedve szerint a szakszervezetek között. Bármennyire is rühelli, kénytelen szakszervezetünket is elviselni a tárgyaló asztalnál.
A jogtipró hátrányos megkülönböztetés miatt keresettel fordultunk a bírósághoz, bízva abban, hogy jogainknak érvényt tudunk szerezni.
A kereseti kérelmet a per során két ügy eldöntése érdekében módosítottuk.
Az egyik módosítás a helyiség használattal kapcsolatos.
Ugyanis a MÁV Zrt. immáron sportszerűen űzve a visszaélésszerű joggyakorlást szakszervezetük számára csupán heti egy alkalommal, és mindössze pár óra időtartamban gondol irodahelyiség használatot biztosítani, egy elhagyott valaha szebb napokat látott épületben.
A másik módosítás oka az, hogy a szakszervezetünknek az Mt. 272. § (3) bekezdésében biztosított, a munkavállalók számára adandó tájékoztatásunk közzétételét röhejes okokra hivatkozva megtagadja.
Régi téma a függetlenített szakszervezeti tisztségviselőkkel kötött semmis munkaszerződések kérdése.
Ezen okból nyújtottuk be szintén a Fővárosi Törvényszékhez újabb keresetet.
Az Mt. világosan fogalmaz a tekintetben, hogy egy munkavállalót sem előny, sem hátrány nem érhet amiatt, hogy tagja egy szakszervezetnek.
Ehhez képest a MÁV Zrt. – álláspontunk szerint – jogtalan előnyhöz juttatja a VSZ és a VDSZSZ Szolidaritás egyes a MÁV Zrt.-vel munkaviszonyban álló kiemelt tisztségviselőit akkor, amikor velük olyan munkaszerződéseket kötött, amelyek alapján 5-6-szorosát keresik az ugyanazon munkakörben foglalkoztatott „mezei” munkavállalókhoz képest. Ezekkel a munkaszerződésekkel a MÁV Zrt. teljesen negligálja a tisztességes érdekvédelmet, mivel a szolgálataikért jól megfizetett szakszervezeti tisztségviselők – félve a magas jövedelmük elvesztésétől – nem mernek/akarnak fellépni a tagjaik érdekében.
Ez nemcsak jogellenes, hanem jó erkölcsbe ütköző magatartás is. Bízunk abban, hogy az immáron több hónapja tartó eljárás során a bíróság a javunkra fog dönteni.
Ezáltal tagjaink érdekvédelmét jóval eredményesebben tudjuk megvalósítani.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Tájékoztatásul a MÁV Zrt. KÜT novemberi Hírlevele
G7.hu: Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség
Üzemi tanács és munkavédelmi képviselő választás a MÁV Zrt.-nél