A főnök szétosztotta a papírokat.
Van olyan szolgálati hely, ahol a „renítens” rendelkező forgalmi szolgálattevők 50.000 forintot kaptak. Aki viszont a főnök számára kedves szavakat suttogott 180.000 forintot kapott.
A “főnök” egy másik erődítményében tudomásunk van arról, hogy egy kezdő külsősnek csakúgy, mint hangosbemondóknak 150.000 forintot méltóztatott osztani.
A kisebb csomóponton is 160.000 forint körül kaptak a rendelkezők, a váltókezelők 100.000 forint körül.
Vonali állomások szolgálattevői értesüléseink szerint 200-300.000 forint között kaptak.
Nos így működik a differenciált teljesítmény elismerése ürügyén a vasutasok megosztását célzó pénzosztás.
Nem tudjuk mi van a háttérben, de így nehéz lesz megtartani a szókimondó, kellő önbecsüléssel bíró vasutast.
Persze, ha ez a cél, akkor jó úton halad a MÁV humán.
Elkeserít az eljárás, mert már az idén 30-40 túlórát teljesítettem. Volt olyan éjszakai szolgálatom ahol több tanulóm volt. Tavalyról majdnem 10 nap szabim megmaradt, és mindez a mérlegeléskor csupán ötvenezret jelentett. Ki tudja ki a főfelelős mindezért? A főnök maga szántából, vagy felsőbb utasítást teljesítve viselkedik velünk ennyire méltatlanul. Nem is a pénz számít igazán, mint inkább az, hogy amit elvégeztem a vasútért, és a tanulókért az gyakorlatilag semmit sem számít.
egy a sok elkeseredett és csalódott vasutas közül
A nemtelen tett a becsületes és lelkiismeretes vasutasok sokasága ellen irányult.
Jól mondják hogy pofa pénz, de akkor tessék felvállalni, és nem más címen feltüntetni.

KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Ismét konzultációt kellett kezdeményeznünk az utazó személyzet biztonságának a hiánya miatt
Megbátorodott János
Átlátszó: Összedőlt, aztán süllyedt el – Spórolás ilyen sokba még nem került a MÁV-nak